CS | EN | DE

Pronájem
lešení
Montáž
lešení
Demontáž
lešení
Atypické
montáže
Průmyslové
montáže

Pronájem lešení nebo koupě?

Vloženo: 27. 07. 2012 09:31:00

Co je pro vás výhodnější?

Využijete lešení jen jednou nebo častěji, či dokonce pravidelně? A na jaké práce upotřebíte lešení především?

Budou to domácí opravy fasády, čištění okapů, nebo dlouhodobé opravy velkých objektů? Tyto otázky je třeba si položit, než se rozhodnete pro některou z variant.

Pronájem lešení přepravaMnoho specializovaných společností nabízí jak prodej, tak pronájem nepřeberného množství typů a velikostí lešení. Každý typ je vhodný na jiné práce a do jiného prostředí. Lešenářské firmy zabývající se půjčováním a prodejem vždy odborně poradí.

Při pronájmu lešení zvolená specializovaná firma přiveze veškeré komponenty, smontuje je do potřebných tvarů a výšek a následně po skončení prací opět rozloží a odveze. Při zakoupení si každou montáž lešení odbornou firmou musíte zaplatit zvlášť.

 

Lešení a jeho rozdělení

Pronájem lešení RUX superJedná se o dočasnou stavební konstrukci zřizovanou na staveništích, jejímž primárním účelem je umožnit práce ve výškách uvnitř i vně budov.  Lešení je mnoho druhů a každý druh je vhodný pro jiné typy budov a prací. V souladu se všeobecnými pravidly by lešení mělo být především bezpečné a jednoduché s dostatečnou nosností.

Lešení se rozlišuje podle několika faktorů. Podle konstrukce a tvaru se rozděluje na systémová, trubková a pojízdná. Další rozlišení spočívá v materiálu, z něhož je lešení vyrobeno, případně podle terénu, počtu pracujících osob a pracovní výšky.  Jednotlivé typy se liší především podle druhu využití.

 

Rámové lešení RUX pronájem  
 
Rámová (fasádní) lešení

Rámové lešení je díky vysoké stabilitě a statické odolnosti vhodné pro širokou škálu stavebních a řemeslných prací na vysokých budovách, a to až do výšky 50 m, další možná použití jsou podpěrná lešení a lešení sestavená z více systémů u zvlášť složitých konstrukcí v průmyslu. K předním výhodám tohoto systémového lešení patří bezšroubové spoje stavěcích rámů, zábradlí a podlah, které jsou bezpečné a velmi pevné. Mezi stavebními firmami a lešenářskými odborníky je oblíbené zejména díky své jednoduchosti a velmi snadné a rychlé stavitelnosti.  Nejhojněji se tento typ lešení využívá pro stavbu řadových lešení, podle čehož se nazývá lešení fasádní. 

Rámové lešení lze zakoupit či pronajmout ve dvou provedeních a na výběr je ze dvou šířek. U systémového lešení RUX Super jsou to šířky 65 cm a 100 cm. Užší varianta, RUX 65, je častěji poptávána, vyhovuje zejména při opravách, zateplování objektů a nátěrech. Varianta širší, RUX 100, se využívá tam, kde vzniká větší zatížení a kde je potřeba více prostoru, např. při zdění, omítání nebo kamenických pracích.

 

 
 

Pronájem trubkového lešeníTrubková lešení

Trubková lešení se u nás používá již od 50. let, jedná se tedy o tradiční lešenářskou technologii, kterou jsou zkušené lešenářské firmy schopny stavět do velmi nezvyklých tvarů a výšek. Je dodnes velmi oblíbené pro svou technickou variabilitu a obvykle nižší cenu při koupi i pronájmu, a to i přes delší dobu montáže a demontáže. Je tvořeno nezinkovanými železnými díly, což má za následek reznutí jednotlivých komponent. Samotná montáž lešení je náročná a vyžaduje odbornou zručnost. Nejčastěji je využíváno u nízkých a členitých staveb.

 

Pojízdné lešení pronájem  
 
Pojízdná lešení

Pojízdné lešení vyniká především svou nízkou hmotností, snadnou přemístitelností a jednoduchou manipulací a montáží.  Díky stabilní konstrukci a stavitelnosti až do výše 20 m je oblíbené například pro opravy balkonů, okapů či fasád, zateplování, elektroinstalaci, montáž osvětlení, úklidové služby, nebo natěračské a restaurátorské práce.  Pojízdné lešení nachází své uplatnění v mnoha oblastech, a to nejen v průmyslu, ale i pro soukromé použití a práce menšího rozsahu doma a na zahradě.  

 

Na co byste neměli zapomenout

Nedílnou součástí každé stavby či rekonstrukce je nejenom kvalitní stavební materiál, ale i bezpečné, pevné a stabilní lešení vyprojektované a smontované specializovanou firmou s řádnou kvalifikací, která pro tyto účely školí odborníky, tzv. lešenáře. U menších staveb, jakými jsou rodinné domy, projekty nejsou potřeba. Zkušení odborníci pouhým okem odhadnou vhodné lešení a montáž provedou spolehlivě i bez projektu.

Montáž lešení, pronájem lešeníHrozí zde ovšem i riziko nehody či úrazu při neodborné montáži a manipulaci s lešením. V takovém případě ponesete odpovědnost za bezpečnost vy a ztrácíte tím nárok na vyrovnání od pojišťovny.

Doporučeno je také ohlídat si, zda vybraná firma, ať už stavební, která si lešení vozí a montuje sama, či odborná firma lešenářská, účtuje skutečnou cenu a vy ve výsledku nevyhodíte peníze oknem. V neposlední řadě je třeba zejména při pronájmu lešení vzít v úvahu sezonní proměnlivost cen.  V letní sezonně jsou pochopitelně ceny vyšší, v zimě naopak ušetříte.

Jak je vidět, i obyčejná stavba lešení je tak trochu věda. Ale výsledek po jeho demontáži stojí za to.

Zobrazeno: 0x

štítky

lešení lešení rux super montáž lešení pronájem lešení rámové lešení

Kontaktujte nás
Doporučujeme

Více

Montáž lešení RUX

Rámové lešení RUX SUPER 65/100 je koncipováno jako modulární systém a je možné jej kombinovat s některými dalšími typy lešení.

26. 09. 2013Pokračovat

Poslední novinka

Více

Rockfest Růžová 2021

V pátek 25. a sobotu 26. června 2021 se můžete těšit na již 17. ročník Rockfestu Růžová. Kvalitní rocková muzika, velký výběr občerstvení a podpora pro Radka.

10. 06. 2021Pokračovat

Z našich referencí

Více

Obytný dům - Radouč

 Pokračovat

Nahoru
Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše