CS | EN | DE

Pronájem
lešení
Montáž
lešení
Demontáž
lešení
Atypické
montáže
Průmyslové
montáže

Pronájem lešení nebo koupě?

Vloženo: 27. 07. 2012 09:31:00

Co je pro vás výhodnější?

Využijete lešení jen jednou nebo častěji, či dokonce pravidelně? A na jaké práce upotřebíte lešení především?

Budou to domácí opravy fasády, čištění okapů, nebo dlouhodobé opravy velkých objektů? Tyto otázky je třeba si položit, než se rozhodnete pro některou z variant.

Pronájem lešení přepravaMnoho specializovaných společností nabízí jak prodej, tak pronájem nepřeberného množství typů a velikostí lešení. Každý typ je vhodný na jiné práce a do jiného prostředí. Lešenářské firmy zabývající se půjčováním a prodejem vždy odborně poradí.

Při pronájmu lešení zvolená specializovaná firma přiveze veškeré komponenty, smontuje je do potřebných tvarů a výšek a následně po skončení prací opět rozloží a odveze. Při zakoupení si každou montáž lešení odbornou firmou musíte zaplatit zvlášť.

 

Lešení a jeho rozdělení

Pronájem lešení RUX superJedná se o dočasnou stavební konstrukci zřizovanou na staveništích, jejímž primárním účelem je umožnit práce ve výškách uvnitř i vně budov.  Lešení je mnoho druhů a každý druh je vhodný pro jiné typy budov a prací. V souladu se všeobecnými pravidly by lešení mělo být především bezpečné a jednoduché s dostatečnou nosností.

Lešení se rozlišuje podle několika faktorů. Podle konstrukce a tvaru se rozděluje na systémová, trubková a pojízdná. Další rozlišení spočívá v materiálu, z něhož je lešení vyrobeno, případně podle terénu, počtu pracujících osob a pracovní výšky.  Jednotlivé typy se liší především podle druhu využití.

 

Rámové lešení RUX pronájem  
 
Rámová (fasádní) lešení

Rámové lešení je díky vysoké stabilitě a statické odolnosti vhodné pro širokou škálu stavebních a řemeslných prací na vysokých budovách, a to až do výšky 50 m, další možná použití jsou podpěrná lešení a lešení sestavená z více systémů u zvlášť složitých konstrukcí v průmyslu. K předním výhodám tohoto systémového lešení patří bezšroubové spoje stavěcích rámů, zábradlí a podlah, které jsou bezpečné a velmi pevné. Mezi stavebními firmami a lešenářskými odborníky je oblíbené zejména díky své jednoduchosti a velmi snadné a rychlé stavitelnosti.  Nejhojněji se tento typ lešení využívá pro stavbu řadových lešení, podle čehož se nazývá lešení fasádní. 

Rámové lešení lze zakoupit či pronajmout ve dvou provedeních a na výběr je ze dvou šířek. U systémového lešení RUX Super jsou to šířky 65 cm a 100 cm. Užší varianta, RUX 65, je častěji poptávána, vyhovuje zejména při opravách, zateplování objektů a nátěrech. Varianta širší, RUX 100, se využívá tam, kde vzniká větší zatížení a kde je potřeba více prostoru, např. při zdění, omítání nebo kamenických pracích.

 

 
 

Pronájem trubkového lešeníTrubková lešení

Trubková lešení se u nás používá již od 50. let, jedná se tedy o tradiční lešenářskou technologii, kterou jsou zkušené lešenářské firmy schopny stavět do velmi nezvyklých tvarů a výšek. Je dodnes velmi oblíbené pro svou technickou variabilitu a obvykle nižší cenu při koupi i pronájmu, a to i přes delší dobu montáže a demontáže. Je tvořeno nezinkovanými železnými díly, což má za následek reznutí jednotlivých komponent. Samotná montáž lešení je náročná a vyžaduje odbornou zručnost. Nejčastěji je využíváno u nízkých a členitých staveb.

 

Pojízdné lešení pronájem  
 
Pojízdná lešení

Pojízdné lešení vyniká především svou nízkou hmotností, snadnou přemístitelností a jednoduchou manipulací a montáží.  Díky stabilní konstrukci a stavitelnosti až do výše 20 m je oblíbené například pro opravy balkonů, okapů či fasád, zateplování, elektroinstalaci, montáž osvětlení, úklidové služby, nebo natěračské a restaurátorské práce.  Pojízdné lešení nachází své uplatnění v mnoha oblastech, a to nejen v průmyslu, ale i pro soukromé použití a práce menšího rozsahu doma a na zahradě.  

 

Na co byste neměli zapomenout

Nedílnou součástí každé stavby či rekonstrukce je nejenom kvalitní stavební materiál, ale i bezpečné, pevné a stabilní lešení vyprojektované a smontované specializovanou firmou s řádnou kvalifikací, která pro tyto účely školí odborníky, tzv. lešenáře. U menších staveb, jakými jsou rodinné domy, projekty nejsou potřeba. Zkušení odborníci pouhým okem odhadnou vhodné lešení a montáž provedou spolehlivě i bez projektu.

Montáž lešení, pronájem lešeníHrozí zde ovšem i riziko nehody či úrazu při neodborné montáži a manipulaci s lešením. V takovém případě ponesete odpovědnost za bezpečnost vy a ztrácíte tím nárok na vyrovnání od pojišťovny.

Doporučeno je také ohlídat si, zda vybraná firma, ať už stavební, která si lešení vozí a montuje sama, či odborná firma lešenářská, účtuje skutečnou cenu a vy ve výsledku nevyhodíte peníze oknem. V neposlední řadě je třeba zejména při pronájmu lešení vzít v úvahu sezonní proměnlivost cen.  V letní sezonně jsou pochopitelně ceny vyšší, v zimě naopak ušetříte.

Jak je vidět, i obyčejná stavba lešení je tak trochu věda. Ale výsledek po jeho demontáži stojí za to.

Zobrazeno: 0x

štítky

lešení lešení rux super montáž lešení pronájem lešení rámové lešení

Kontaktujte nás
Doporučujeme

Více

Montáž lešení RUX

Rámové lešení RUX SUPER 65/100 je koncipováno jako modulární systém a je možné jej kombinovat s některými dalšími typy lešení.

26. 09. 2013Pokračovat

Poslední novinka

Více

Rockfest Růžová 2021

V pátek 25. a sobotu 26. června 2021 se můžete těšit na již 17. ročník Rockfestu Růžová. Kvalitní rocková muzika, velký výběr občerstvení a podpora pro Radka.

10. 06. 2021Pokračovat

Nahoru
Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše